Bugun...


"65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturuldu

"65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturuldu

İçişleri Bakanlığının emirleri doğrultusunda ilimizde uygulanacak olan 65 yaş ve üzeri  İle kronik hasta vatandaşlarımızın  sokağa çıkmasının sınırlandırılması ile ilgili Karabük Valiliği  bünyesinde  “ Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturuldu.

İl ve İlçe Vefa sosyal destek grubu, ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için İl merkezi ve ilçelerde görev yapacak şekilde yapılandırıldı.

Anılan Grup; il/ilçe emniyet müdürü, il/ilçe jandarma komutanı, İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve ilimizin sosyal yardım alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden olacak şekilde görevine başladı.

Genelge uyarınca 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan  vatandaşlarımızın sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Vali Gürel, "İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 ve 444 21 78 (İl Merkezi) numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin gerçekleştirilebilmesi için başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirmesini yaptık. 22 Mart 2020 Pazar (Bugün) itibari ile Vefa Sosyal Destek Grubu Çalışmalarını başlatmıştır. Coronavirüs (Covid-19) pandemisi ile ilgili olarak devletimiz çok ciddi önlemler alıyor, bu önlemler hepsi vatandaşımızı bu salgından uzak tutmak ve yayılmasını önlemek için. Bizde, ilimiz genelinde bu tedbirleri çok sıkı olarak uyguluyoruz. Vatandaşlarımızın önlemlere uymasını ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını istiyoruz. Lütfen hepimizin sağlığı için tedbirlere uyalım.” şeklinde konuştu.

Valilik Büyük Toplantı Salonunda sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapılan toplantıya Vali Fuat Gürel'in yanı sıra; Vali Yardımcıları Muhittin Gürel ve Barboros Baran, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutan Vekili Mustafa Kuraş, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, kurum müdürleri, Mahalle ve Köy Muhtarları Temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Birlik ve Oda Başkanları ile bir kısım esnaf katıldı.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 7 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI