Bugun...


"Bu sorunu çözeceğimize dair söz vermiştik."

"Bu sorunu çözeceğimize dair söz vermiştik."

15 Temmuz Mahalle Muhtarı Recep Sönmez ve bazı mahalle sakinleri, bir süre önce Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse'yi ziyaret ederek kendisine mahallenin su sorununu aktarmışlardı. Görüşmede meseleyi çözeceğinin sözünü veren Başkan Köse, hemen başlanıp kısa sürede tamamlanan çalışma sonucunda, bugün vananın başına bizzat geçerek, suyun mahalleye verilmesini sağladı.

Başkan Köse’ye; Yardımcısı Metin Yıldırım, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdür Vekili Mete Cenik ve müdürlük personeli, 15 Temmuz Mahalle Muhtarı Recep Sönmez ile bazı vatandaşlar eşlik etti.

Açılış töreni sonrasında konuşan Başkan Köse, “ Malumunuz Yazıköy’ün köy kısmı ve Çay Mevkii'nde su sıkıntısı vardı. Muhtarımız ve vatandaşlarımıza bu sorunu çözeceğimize dair söz vermiştik. 800 metrelik boru hattının döşenme çalışmasını kısa bir sürede tamamlayıp bu sıkıntıya son vermiş olduk. ” dedi.

Sorunun çözüldüğünü ancak su kaynaklarının sonunun ne olacağı bilinmediği için bunun bir daha su sıkıntısı çekilmeyeceği anlamına gelmediğini kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Belediyemizin teknik ekibi yeni kaynaklar bulma noktasında çalışmalara başladı. Bilindiği üzere küresel ısınma neticesinde kaynaklarımız ciddi sıkıntıda. Bu nedenle vatandaşlarımızdan su tüketiminde çok dikkatli olmalarını, yeni yetişen nesillere de bunu öğretmelerini istiyorum.” diye konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 8 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI