Bugun...


HANİ VERDİĞİN SÖZLER !

HANİ VERDİĞİN SÖZLER !

 

Karabük’ün Eflani ilçesinde yaşayan vatandaşlar, banka ATM’sinin yetersiz olması nedeniyle isyan etti.

Burada yaşayan halk, ATM’lerin az olmasından dolayı bankacılık işlemlerinde sıkıntı yaşıyor ve tüm uğraşlara rağmen sorunun giderilmemesinden şikayet ediyorlar. Sorunun çözülmesi hususunda öncülük eden CHP Eflani İlçe başkanı Ahmet Aytaç konuyla ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

İlçede tek bir Ziraat Bankası ATM’si olduğunu belirten Başkan Aytaç, siyasi iradeye ve kent yöneticilerine, dile getirilen bu sorunla hiçbir şekilde ilgilenmedikleri için sitem etti. 1 yıl önce, 300 kişiden toplanan imzalarla Ziraat bankasından ATM talep ettiklerini ve bölge müdürünün talimatıyla onay çıktığını buna bağlı olarak belediyeden de yer kiralandığını ancak ATM’nin ilçeye getirilmesi yönünde hiçbir girişimin olmadığını söyledi. Aksine bu konunun siyasi malzeme haline getirildiğini, onayı çıkan ve belediyeden yeri kiralanan Ziraat ATM’sinin gelmesine bir takım siyasi grubun engel olduğu iddiasını ortaya atan Aytaç, bayramda nüfus yoğunluğunun artması nedeniyle atm önünde uzun kuyruklar oluştuğunu yaşlı olan ve hasta olan vatandaşların işlem yaparken yaşanan yoğunluk nedeniyle uzayan süreden şikayetçi olduklarını söyledi.

Banka içerisinde bir gişenin çalıştığı yönünde bilgi veren Aytaç,  işlemleri hala tek ATM’den yapmaya çalıştıklarını halkın mağduriyetinin acil olarak giderilmesini talep etti.

Geçtiğimiz yıl yetkililer tarafından sözü verilen ATM’nin neden tahsis edilen  yere getirilmediği ise kafalarda soru işareti olarak kaldı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 9 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI