Bugun...


İŞ BANKASINDA KORONA VİRÜS ÖNLEMİ

İŞ BANKASINDA KORONA VİRÜS ÖNLEMİ

İş bankası Karabük Şubesi yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında müşteriler arasında mesafe oluşturmak için mavi bant uygulaması başlattı.
Virüsün Türkiye'de ilk kez ortaya çıktığı günden bu yana bir çok yerde önlemler alınırken, İş Bankası'da müşterilerin sağlığı açısından aralarında mesafe oluşturmak için ATM'lerinde mavi bant uygulamasına geçti.
ATM'ye gelerek bankacılık işlemi yapmak isteyen vatandaşlar 1,5 metre kuralına uyarak  bantlar sayesinde yakın temastan kaçındı. 

Banka içerisinde ise çalışanların maske ve eldiven kullanarak işlemleri sürdürdüğü gözlendi.
İş Bankası Karabük Şube Müdürü Sami Yiğit konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Küresel bir hastalık haline gelen COVİD19 salgını bildiğiniz gibi hepimiz için tehdit oluşturuyor.. Sinsi bir virüsle karşı karşıya kaldık. İnsana nasıl bulaştığı biliniyor fakat nerden bulaşacağı hiç belli değil. Banka olarak halka açık bir kurumuz ve işimiz insan odaklı. Bu sebepten dolayı hijyene ekstra önem vermek durumunda hissediyoruz. Buna yönelikte sosyal mesafenin önemi açısından görmüş olduğunuz mavi bant uygulamasına geçtik. ATM'de işlem yapan vatandaşlarımız sağlık ve tedbir yönünden aralarındaki sosyal mesafeyi korumak zorunda. Yine  içerde de banka çalışanlarımız maske ve eldivenle işlem gerçekleştiriyorlar. Hem kendileri için, hem vatandaşlarımızın sağlığı için tedbirlerini almış bulunmaktalar. Dezenfekte çalışmalarımız var. İçerde belirli periyotlarla dezenfekte işlemini gerçekleştiriyor, ortamı havalandırmayı ihmal etmiyoruz yani temiz hava sirkülasyonunu sürekli olarak sağlıyoruz. Söylediğim gibi halkımızın sağlığı da kendi sağlığımızda çok büyük önem arz ediyor. Tedbirler kapsamında süreci iyi yöneterek bu salgından bir an önce kurtulacağımıza inanıyorum. Temennimiz;  ülkemizin ve milletimizin bu salgından hafif bilanço ile kurtulması ve yaşantımızın normal seyrine dönmesi. Ben kuralları göz ardı etmeyip bu salgını önemseyen "bana bir şey olmaz" demeyip süreçte hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyorum. Sağlıklı günler diliyorum" şeklinde konuştu.Banka müşterileri ise alınan tedbirlerden oldukça memnun. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI