Bugun...


İTTİFAK RESMEN AÇIKLANDI. ADAY ALTIPARMAK

İTTİFAK RESMEN AÇIKLANDI. ADAY ALTIPARMAK

CHP ile İYİ Parti Karabük genelinde ittifak yaptı. CHP Karabük merkez, Eflani ve Eskipazar’da İYİ Parti’nin adayını destekleyecek, İYİ Parti ise Safranbolu, Yenice, Ovacık’ta CHP’nin adayını destekleyecek. Yortan beldesinde ise her iki partide kendi adayını destekleyecek.

Bir süredir hareketli günler geçiren CHP ve İYİ Parti, sonunda ittifak yaptıklarını açıkladı. CHP Karabük Belediye Başkan adayı Mehmet Durum’un adaylıktan çekilmesinin ardından, CHP İl Başkanlığında ittifak yapıldığı açıklandı. CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, “Uzun süredir ‘Karabük’te ittifak olacak mı olmayacak mı?’ söylentileri üzerine bugüne kadar geldik.

Geçen hafta il başkanımızla beraber bir araya geldik, ittifak konusunda genel merkezlerimize sunulmak üzere özellikle Karabük kamuoyuyla gittiğimiz yerlerde böyle bir talebin olduğunu sokak çalışmalarında istekler geldi. İki aydır bir zamandır ittifak konusunda görüş alışverişinde bulunuyorduk. Net bir karar çıkmamıştı, çatı olarak da bazı şeyler hazırlanmıştı. Bazı şeyleri zamana bırakmıştık, zamanla da bunları sizlerle paylaşmıştık. Geldiğimiz noktada basında çıkan haberler, sokakta bizlerin gördükleri, sokak çalışmalarında vatandaşların bizden talepleri doğrultusunda Perşembe günü tekrar bir araya geldik ve genel merkezlere sunulmak üzere Karabük’le ilgili görüşleri bildirdik. Kendi istekleri doğrultusunda cumartesi günü her iki partinin bu işi yürüten kolları bir araya geldi, Karabük’te ittifak yapılması konusunda bir anlaşmaya varıldı. Önceki gün itibariyle herhangi bir problem olmadığı bildirildi. Safranbolu, Yenice ve Ovacık ilçelerinde İYİ Parti’deki arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi’ni destekleyecekler. Karabük merkez, Eflani ve Eskipazar’da İYİ Parti’nin çıkardığı veya çıkaracağı adayları CHP olarak bizler desteleyeceğiz. Yortan’da iki partimizin de adayı vardı, dengelerimizi orada sağlayacağız dedik. Herkes kendi adayıyla gitsin dedik. Biz seçimleri kazanacağımıza inanıyoruz. Herkes kendi üzerine fedakarlığı ve özveriyi yapacak. Başkan yardımcılığı ve meclis üyelikleri konusunda da arkadaşlarla bir araya geleceğiz. Onların da altını dolduracağız. İki aydır bir görüşme içerisineydik. Zor bir süreçten geçtik, bazen bir araya geldik, masadan kalktıklarımız oldu. Uzun bir süreçti, bu işleri konuşuyorduk. Geldiğimiz bu sürecin iki partimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

CHP’nin Karabük Belediye Bakan adayı olan ve İl Başkanının baskısıyla çekildiğini iddia eden Mehmet Durum’un açıklamalarıyla ilgili de sorulan soruya Çakır, “Ben bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Arkadaşımızın kendi görüşüdür. Biz parti menfaatlerini gözeterek belli adımlar attık. Hiçbir şekilde kimsenin kimseye baskı yapma, zorla çektirme diye söz konusu değil. Asla polemiğe girmek istemiyorum. Ben Mehmet Durum’un da zamanla bize katkı vereceğine inanıyorum.” diye cevap verdi.

İYİ Parti Karabük İl Başkanı Mehmet Aksoy da “Biz bir birliğin içerisine girdik. Burada uygulayacağımız unsur, şehrimizde paylaştığımız ve birleştiğimiz alanda hiç kimse benim adayım senin adayın hesabına girmeden tek bir aday içerisinde çalışmamızı yapacağız. Biz bu seçimlerde bütün halkımızı kucaklayacağız.” dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 8 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI