Bugun...


KARDEMİR'E ÖNEMLİ ZİYARET

KARDEMİR'E ÖNEMLİ ZİYARET

Normalleşme sürenin başlamasıyla birlikte, KARDEMİR’de uzun bir aradan sonra ilk ziyaret gerçekleşti.

Ülkenin en önemli kurumlarından biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) bağlı ortaklıklarından TCDD Taşımacılık A.Ş., yönetim kadrosuyla KARDEMİR’de yer aldı.

Türkiye’deki demiryollarının yeniden yapılandırılması ve yolcu/yük taşıma işletmeciliğinin yapılması amacı ile kurulan TCDD Taşımacılık A.Ş., şirket için de çok büyük öneme sahip bir konumda olduğu belirtildi.Türkiye’nin ilk ve tek demiryolu tekerleği üretim tesisini içinde barındıran Kardemir, TCDD’nin ihtiyaçları doğrultusunda demiryolu tekerleği üretim hedefine sahip olmanın yanı sıra, TCDD’ye ait yük taşıma kapasitesini en fazla kullanan şirketlerin başında geldiğinin altı çizildi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ve beraberindeki çok sayıda yöneticinin yer aldığı ziyarette, genel müdür vekili Reyhan Özkara şirketin yerli ve milli çelik üretim politikasını ve ithalata karşı verdiği mücadeleyi aktardı. Kardemir’in demiryolu sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak adına üretmekte olduğu ray ve demiryolu tekerleğine değinen Özkara, TCDD’nin ülke ve şirketiçin çok önemli bir kuruluş olduğunu dile getirdi. Kurumlarının da tıpkı şirket gibi yerli üretimi desteklediğini belirten genel müdür Kamuran Yazıcı da, Kardemir’in milli ürün çalışmalarını desteklediklerini söyledi.

Şirketin TCDD’nin ihtiyaçlarına karşılık ürettiği ürünlerin yanı sıra, şirketimizin olmazsa olması hammadde lojistiği konusunda da taraflar ortak hareketle sevkiyatların daha düzenli ve daha sık nasıl olabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Genel müdürlük binası toplantı salonunda gerçekleşen ziyaretin ardından, misafir heyet fabrika turuna çıkarak, demiryolu tekerleği fabrikada şirket yöneticilerden daha detaylı bilgiler aldılar. Her iki taraf için de olumlu geçen ziyarette, iş birliklerinin sürdürüleceğine ve ülkenin kalkınmasına değer katan bu iki güzide kuruluşun ortak çalışmalarının devam edeceğine vurgu yapıldı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 9 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI