Bugun...


Millet Bahçesi İçin Çalışmalar Sürüyor

Millet Bahçesi İçin Çalışmalar Sürüyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Metin Akbaş ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere TCDD Taşımacılık AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Erol Arıkan ve TCDD Genel Müdür Yardımcısı Turgay Gökdemir ile birlikte ilimize geldi.
Millet Bahçesi olarak ilimize kazandırılması düşünülen TCDD'ye ait arazide incelemelerde bulunan Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş ve beraberindeki heyet TCDD'ye ait araziyi gezerek plan ve krokiler üzerinden değerlendirmelerde bulundular.
İnceleme gezisinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Fuat Gürel, "TCDD'ye ait arazi üzerinde Millet Bahçesi yapma planımız var, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile bütün illerde Millet Bahçeleri yapılıyor. Karabük'te de bir kısım yerleri planlamıştık, taslak olarak bazı planlamalar yapıldı. Devlet Demiryolları arazisinde  bir planlamamız vardı, birde Bulak Kanyonunda bir planlamamız var. Bütün planlarımızı takip ediyoruz ama Devlet Demiryollarının alanı kullanılan bir bölge, burada bir kısım faaliyetler halen devam ediyor, kurumumuzun kullandığı alanlar var, bunlarla ilgili Genel Müdürümüz ilgili daire başkanlarımız buraya geldiler. Birlikte değenlendirmeler yapıyoruz, önümüzdeki sürece bakacağız, nasıl yapabiliriz, bunların değerlendirmesini hep beraber yapacağız. Tabii ki aslolan bu şehre güzel şeylerin kazandırılması, bunun için emek sarfediyoruz. Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız, kurum amirlerimiz buradalar birşeyler yapmak için uğraşıyoruz. Gönlümüzden geçen buranın hızlı bir şekilde tahsis edilmesi. Devlet Demiryollarının bu alandaki bir kısım birimleri başka bir alana götürme planlaması var,  tabi o zaman alacağı için nasıl çözüm üretebileceğimiz hususunda değerlendirme yapacağız."diye konuştu.
Devlet Demiryollarına ait arazide gerçekleştirilen incelemelerin ardından TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş ve beraberindeki heyet Vali Fuat Gürel'i makamında ziyaret etti. Vali Fuat Gürel ile makamında bir süre görüşürek fikir alışverişinde bulunan TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş ve beraberindeki heyet daha sonra ilimizden ayrıldı.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI