Bugun...


“Milli Eğitim, Milli Üretim”

“Milli Eğitim, Milli Üretim”

Yetişmiş ve kalifiye insan gücünü etkin bir şekilde yöneterek üretimine devam eden KARDEMİR, gelecek yıllara da insan kaynağı alanında yatırımlarını sürdürüyor.

Kardemir’in uzun vadedeki ihtiyaçlarına eş güdümlü olarak, sanayi ve okul iş birliği çerçevesinde, genç nesillerin yetiştirilmesi amacı ile Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yeni protokol imzalandı. Uygulamalı eğitim protokolüne göre, endüstriyel bakım-onarım meslek dallarında öğrenciler haftanın 3 gününü Kardemir’de, 2 günü ise okullarında eğitim alacaklardır. 4 yıl süre ile uygulanacak olan projede, öğrencilerin sadece mesleki alandaki gelişimleri değil, sosyal hayatlarındaki kazanımları da göz önünde tutulacaktır. Tiyatro ve müzik gibi kültürel çalışmalarında içerisinde yer alacak olan öğrenciler, iş hayatını da yakından görecek ve profesyoneller ile çalışma fırsatına sahip olacakla.

Mesleki ve teknik eğitimlerin de Kardemir uzman ve mühendisleri tarafından destekleneceği proje kapsamında, öğrencilerin sigortaları Millî Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak olup, şirketimiz de öğrencilere iş olanaklarından faydalanmalarını sağlayacak.

Gelecek nesillerin mesleki ve sosyal alanda güçlü bireyler olmasının hedeflendiği projede, öğrenciler şirketin Eğitim Müdürlüğü imkanlarından da faydalanacak. Bu doğrultuda İngilizce ve Bilgisayar dersleri gibi eğitimlere ve yaşam bilgisi seminerlerine tabi tutulacaklar.

2021 ilköğretim/ortaokul mezunu, yapılacak beceri testinde ve mülakatlarda başarılı olan öğrencilerimiz projeye kayıt olmakla birlikte, ileriki yıllarda Kardemir’de iş olanağına da sahip olabilecekler.

KARDEMİR Genel Müdürü Sayın Necdet Utkanlar’ın ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın imzaladığı protokol kapsamındaki projeye başvuru yapmak isteyen öğrenciler, Kardemir A.Ş. Eğitim Müdürlü ile iletişime geçebilirler.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 6 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI