Bugun...


MÜDÜR TUĞ "TRAFİK BİLİNCİNİ OLUŞTURACAĞIZ"

MÜDÜR TUĞ "TRAFİK BİLİNCİNİ OLUŞTURACAĞIZ"

Öğrencilere  trafik konusunda bilinç oluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, illeri ziyaret eden "Mobil Trafik Eğitim Tırı" Karabük'e geldi.

Öğrenciler, tırdaki mobil sınıfta trafik eğitimi aldıktan sonra trafik polisleri eşliğinde, özel olarak hazırlanan yaya geçidi ve trafik lambalarının bulunduğu alanda araç kullandı.


İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, burada gazetecilere yaptığı açıklamada,

 

“Trafik eğitim tırı ile 25 ve 26 kasım tarihlerinde ilimizde planladığımız kadarıyla 400’e yakın öğrencimizin temel trafik bilincinin oluşturulması ve kazandırılması ile ilgili bugün içinde akşam mesai bitimine kadar hizmet vereceğiz. Burada amacımız özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu manada trafikle tanışması, trafikte bir bilince sahip olmaları için bu etkinlikler bu anlayışla planlandı. Buradan ailelere de seslenmek istiyorum özellikle trafikte çocuklarımız bizlerle beraber yaşama devam ettikleri süreç içerisinde mutlaka onların özellikle trafikle ilgili bizim vermiş olduğumuz bilgiler çerçevesinde üzerine de bir şeyler katarak bu çocukların, trafik  bir yaşam biçimi, trafiğin maalesef sebep olduğu yıllık yaklaşık 7000’e yakın can kaybıyla sonuçlanan bir ülkede yaşıyoruz. Bizim bakanlık olarak hedefimiz bu ölümlerin azaltılması. Bunun için mutlaka bu anlayışın aileden okuldan ve biz teşkilat mensupları tarafından sahada da uygulanmasıyla can kaybı ile birlikte mal kaybında da ciddi manada kayıplara uğruyoruz. Onun için gerek mal kaybı gerekse iş güç kaybının da önlenmesi için mutlaka trafiğin bir yaşam anlayışı yaşam biçimi olarak artık kazanılması vakti geldi de geçiyor bile. Onun için ben aracılığınız ile Karabük’te yaşayan vatandaşlarımıza trafik kurallarına uyarak hem kendi güvenliklerini hem de trafikte var olan diğer paydaşlarının mutlaka güvenliğini düşünerek daha sağlıklı daha kazasız günler geçirmelerini diliyorum. “ dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 4 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI