Bugun...


"Sevgi bütün engelleri aşar”

"Sevgi bütün engelleri aşar”

Vali Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel, “3-10 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir grup engelli vatandaşımızı ve fedakar ailelerini Valilik Konutunda misafir etti.

Misafirleriyle tek tek ilgilenerek birlikte fotoğraf çektiren ve çeşitli hediyeler veren Özlem Aras Gürel, misafir aileler ile de yakından ilgilenerek taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Engellilerin normal bir hayat sürmeleri için toplumsal duyarlılığın arttırılması gerektiğine vurgu yapan Özlem Aras Gürel, “Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. O grup içerisine hepimiz girebiliriz. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür. Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin ve onların fedakar ve eli öpülesi annelerinin sadece bir gün değil her gün yanındayız. Devletimiz engelli/engelsiz bütün vatandaşlarımızın yanındadır. Engelli kardeşlerimizin geleceğe hatırlanması, toplum içine çıkabilmesi ve sosyalleşebilmesi için çeşitli eğitim kurumlarını, rehabilitasyon merkezlerini ve bakım merkezlerini yaparak hizmette sunmaktadır. Ayrıca engelli ailelerimiz de, engelli yakınlarına bakabilmeleri için birçok destek programı ile desteklemektedir. Tüm engeller, sevgi, saygı ve dayanışma ile aşılır.” diye  konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI