Bugun...


Vali Gürel, "Keltepe Kayak Merkezini Günübirlik Kullanıma Açacağız"

Vali Gürel, "Keltepe Kayak Merkezini Günübirlik Kullanıma Açacağız"

Vali Fuat Gürel, Eski Bakan Yardımcısı ve Eski Milletvekili Mehmet Ceylan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ve İl Genel Meclis üyeleri ile birlikte ilimizin 2 bin rakımlı en yüksek bölgesi olan Keltepe'de devam eden çalışmaları yerinde incelediler.

2016 yılında yapımına başlanan, Alt Günübirlik ve Üst Günübirlik tesislerinin tamamlanması ile bu sezon günübirlik kullanıma açılması planlanan tesislerde incelemelerde bulunan Vali Gürel ve protokol üyeleri, saatte 2 bin 200 kişi taşıyabilen, 61 sandalyeli 873 metre uzunluğundaki telesiyej ile Üst Günübirlik Tesislerine çıktılar.

Üst Günübirlik Tesislerini gezen Vali Gürel ve protokol üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin'den yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan kaynakla Keltepe Kayak Merkezi yolunun 11,5 km'sinin asfaltlandığını, köy içlerinde kalan 1,5 km’lik yola 1300 metre taş duvar yapıldığını, geriye kalan 6 km'lik yolun genişletme çalışmalarının tamamlandığını ve önümüzdeki sene asfaltının atılacağını ifade eden Vali Gürel, "Keltepe Kayak Merkezi ilimizin en büyük hayallerinden bir tanesi. Hemşerilerimiz buranın bir an önce açılmasını bekliyorlar. Hazırlıklarımızda son aşamaya geldik ve kış sezonunda günübirlik kullanıma inşallah açacağız. Mevsimin ilk karının düşmesi ile birlikte eşsiz bir manzara ortaya çıktı, doğasıyla hayranlık uyandıran Keltepe Kayak Merkezi, kayak ve doğa turizminde önemli bir destinasyon olacak. 690 metre uzunluğunda 58 askı sandalyesi bulunan teleski, bayblift sistemleri kuruldu, 4 pistin yer aldığı tesiste birinci ve ikinci pistin uzunluğu 1250 metre, üçüncü pist 607, dördüncü pist ise 869 metre uzunluğunda. Kar ezme makinesini Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan talep ettik, onlarda bunun tedariki için uğraşıyorlar. Keltepe bölgemiz sadece kış sezonunda kullanılacak bir tesis değil, yapacağımız altyapılarla, otellerle doğa turizmi, spor turizmiyle de sonbahar, yaz ve ilkbaharda farklı aktiviteler içinde kullanılacak. Bu tesisin planlanmasından yapılmasına kadar geçen süreçte emek harcayan, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 3 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI