Bugun...
OKUYALIM ÖĞRENELİM


AYTEKİN AYTEKİN Müze Kentten
aytekinkus@batikaradenizekspresgazetesi.com.tr
 
 

5 Ocak 1992 tarihi Safranbolu’ da ilk kez bir Meslek Yüksek Okulu açılışının gerçekleştiği günü anımsatması nedeniyle büyük önem arz eder. Ancak bu sürecin bir başı, bizde sonu vardır; kesinlikle ortası yoktur.
Dönemin Safranbolu Belediye Başkanı Sn. Mustafa Eren, Safranbolu Kaymakamı Sn. Yavuz Erkmen, ÖSYM Başkanı hemşerimiz Sn. Dr. Fethi Toker, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Hukuk Danışmanı Sn. Kızıltan Ulukavak ile Hacettepe Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Yüksek BOZER; 1990- 1992 yılları arasında böylesine önemli bir girişimin olumlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlamışlardır. Kendilerine minnet ve şükranlarımız vardır. Bir de bu sürecin başı vardır ki başlı başına bir tarih ve memleket severlik, iş bilirlik örneğidir…
1970 li yıllara uzanan ve yüksek okulun yapıldığı, açıldığı arsanın hazine değerindeki belgelerle Belediyeye ait olduğunu dolayısıyla hukuksal sonucu oluşturan 5 i bir yerde diye tanımlayacağım hemşerilerimiz sadece kitap sayfalarında yer alır, nedense… Asıl onlara da minnet ve şükranlarımızı göstermek zorundayız.
Bu açıdan özellikle ‘’Safranbolu’ da Bir Zaman, Bir Başkan …(1974-1980)’’ isimli kitabın 325- 332 sayfalarını okumak ve gerçeği anlamak ve bilmek, öğrenmek gereklidir.
Futbol terimiyle tarihi sürece ortasından kaynak yapmaya kalkışılmamalıdır… Üstüne üstlük olaylar ve tanıklar da aramızdadır. Bilmem anlatabildim mi?

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 3 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
Henüz anket oluşturulmamış.
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI