Bugun...
Her Yerde Soğuk Var


Necati Karaoğlu Burası Karabük
necatikaraoglu@batikaradenizekspresgazetesi.com.tr
 
 

Yeşilin sarıya dönüştüğü, Doğanın içine kapandığı, kuru yaprakların " biten bir ömrü simgelercesine dalından koptuğu Sonbahar mevsiminin de sonuna geliyoruz.
Yeşilin sarıya dönüştüğü, doğanın içine kapandığı, biten bir ömrü simgelercesine dallarından kopan yapraklara bakılırsa şanslılardı. Onlar bu sonbahar koşullarından az veya çok etkilendi. Ama biz insanlar daha çok!… 
Yaşanan olumsuzluklar " yaprak dökülmeleri" günlerle haftalarla aylarla mevsimlerle sınırlı kalmadı. Her an her birimizin ensesinde boza pişirmeye devam ediyor. Bir taraftan koronavirüs ü yenebilmek için yaptığımız savaşta verdiğimiz zayiatın üzüntüsü, yaraların sızısı dinmiyor. Sayıları giderek azalıyor olsa da, onca tedbir önerilerine karşın gösterilen duyarsızlıklar savaşı kazandığımızı söylememize engel oluyor.
Son gelişi olsun; Koronavirüs ülkemize iki yıl önce geldi. Onca direnişe ve tedbire rağmen zamanda çeşitli dalgalarla yükseldi çoğumuzu sevdiklerimizden ayırmayı, büyük çoğunluğumuzun da hastanelerde karantinalarda bedenlerinde derin yaralar açmayı başardı.

Kendilerine minnet ve şükran borçlu olduğumuz sağlık çalışanlarımız ilk günlerde olduğu gibi bu günlerde de çalışmalarını sürdürüyor. Halkımızın da aşı ve diğer tedbirlere gösterdiği duyarlılık sayesinde artık Karabük de MAVİ de…
Uzmanlar; "Tehlike henüz hiç birimiz için geçmiş değil. Bana bir şey olmaz diye düşünmek, maske mesafe ve hijyeni ihmal etmek, daha da önemlisi aşıları olmamak, yaşanılan bütün acılardan ders almadığımız anlamına gelir. Hayatımızı zorlaştırır ya da sonlaştırır, demekteler.

Hayatımızı zorlaştıran zorluklar tek tek gelmiyor artık..

Hayatın getirdiği sos-yo ekonomik zorluklar ülkemizin her yerin de (tuzu kurular hariç) her birimizi etkiliyor.                Sözün özü, her olumsuzluk, her türden her kötülük sanki ters yoldan gidiyormuşuz gibi üstümüze üstümüze gelmeye devam ediyor. Sıkıntı çok…                                                                                                                               Büyük çoğunluğumuz sıkıntı yoğunluğu içindeyiz.
Neyse yaa!...
Sıkıntıların büyük bir bölümünü yılın son dilek ve temennilerinin seslendirildiği Aralık da uzun uzun paylaşırız. 
Belki de o süreçte politikacıların bazıları sorunları paylaşmak, helalleşmek bazılar vedalaşmak üzere buralara da gelirler. O nedenle erteleyelim isterim.

Ertelenemeyecekler de var elbet. 

Her şeye rağmen hayat devam ediyor. Her şey geliyor geçiyor.
Her şey bizim biz insanlar için. Ölüm her an dibimizde. O an geldiğinde ne mal, ne mülk, ne para, nede şan şöhret hiçbir şey ifade etmeyecek, geriye kalan tek şey insanların yüreklerinde ruhlarında bıraktığımız izler olacak…           Hatırlamayı, varoluş nedenlerini anlamayı ertelemeyelim! "Hatasız kul olmaz.." Sözü hatırlayalım beklemeyelim.. Yanımızda yanı başımızdaki sevdiklerimize  sarılalım, içimizden geleni yaşamak için belki de yarınımız olmayabilir..
Niye hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım?

Hepimiz aynı yıldızlara bakmıyor muyuz?

Aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşları değilmiyiz?

Ve aynı gökyüzünün altında yaşamıyor muyuz? 

Sevdiklerinizin ruhlarına ve yüreklerine sevgiden izler bırakmamız dileğimle her şey gönlünüzce olsun.

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 2 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
Henüz anket oluşturulmamış.
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI