Bugun...
NORMALLEŞME DÖNEMİ


Necati Karaoğlu Burası Karabük
necatikaraoglu@batikaradenizekspresgazetesi.com.tr
 
 

 

1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla çok zor çok kötü “korona’ lı günlerden arınıyoruz anlamına gelen Normalleşme dönemi başlatılmıştı geçen haftanın ilk günü hükümetimizin yeniden aldığı kararlarıyla daha da normalleştirildi.                                          

Ülkemizde başlatılan “Kademeli Normalleşme Döneminin” Yurdumuzu  yurttaşlarımızı sağlıklı, başarılı ve her şeyin çok güzel olduğu aydınlık  geleceğe taşıyan yolların açıldığı dönem olmasını canı gönülden diliyorum.                   

 Artık endişeyle değil, güvenle, olnaine değil yan yana, özleyerek değil kucaklaşarak, ağlayan değil gülen yüzler olsun. İtişip kakışarak değil omuz omuza vererek, ayrışarak değil paylaşarak geçirebileceğimiz günler olsun Birlikte aşacağımız hesapsız sevgiler olsun.                                                                   

 Yardım ettiğimiz, gülümsetebildiğimiz, umutların yeşerttiğimiz insanlar olsun. Her şeyden az olsa da vicdan ve merhametimiz çok olsun. Şikayetlerimiz az, şükrümüz bol olsun.                                                                                                  

Normalleştirme dönemi ile geride bıraktığımız. Dönemle geride bıraktığımız eski döneme rağmen yeni dönemin hepimiz için su gibi duru ve berrak olsun. Artık endişeye değil. Gelecek yaşanacak yılların umutların yeşerdiği, hayallerin gerçekleştiği yıllar olsun Kötülerin, kötülüklerin az, iyilerin çok iyiliklerin daha çok, olmasını, her şeyin çok güzel olmasını diliyorum.

Ülkemizin içinde bulunduğu sosyal, siyasal ve ekonomik sıkıntılar gelir dağılımındaki dengesizlikler yaşamımızı daha fazla etkilemesin. İşsizlikte başta gidiyor olmamız son bulsun. iş için eğitim için yabancı ülkelere giden gençlerimizin ardından “giden gelmiyor” benzeri ağıtlar yakılmasın.                

Karabüklülerin, temiz çevre temiz hava özlemi hiç bitmedi Bari bu yeni dönemde son verilsin.                                                                                       

Böylesine uzun ve  zor bir dönemin  ardın dan gelen normalleşme döneminde  yapılacak iş çok, yapmak zor. Ama yapma zorunluluğu var.                         

Cumhuriyet kenti Karabük ün çevre sorunlarının halli zorunludur giderilmelidir. Hava, su, görüntü, gürültü kirliliğinin giderilmesi acildir, mecburidir, şarttır.       

Bu gün olmazsa yarın sözünün kullanma tarihi çoktan geçmiştir de ondan..

Geçen hafta kamu oyu ile paylaşılan Tüketici hakları Derneği ve Türk İş’in verilerini kullanarak Türkiye de ki aç ve yoksul sayısını kamu oyu ile paylaştı. THD’nin hesaplamalarına göre 2021 yılı Haziran ayı itibarıyla Türkiye de 16 milyon aç 50 milyon da yoksul insan yaşıyor. Bu rakamlara göre aç ve yoksulların toplam sayısı 66 milyon kişiye ulaşmış Türkiye nüfusu 83.8 milyon. ülkede sadece 17.8 milyon kişi aç veya yoksulluk sorunu yaşamadan rahat bir hayat sürüyor. Bu korkunç farkın bir an önce giderilmesi zamanı gelmiş geçmektedir.                                                                                                                       

Başlanmış bitirilememiş kamu yatırımları bitirilmeli . Programlı işlere başlanmalı.                                                                                                                                

Raylı sistemlerin, tarlası, fabrikası, ham maddesi, çalışanı Karabük de. “Enstitüsü” Gebze ye kuruluyor nedenleri araştırılmalı.                      

  Ulusumuzun yüz yıllara dayalı hayali, ülkemizin en büyüklerinden biri, Filyos limanı bu hale gelişinin itici gücü, en yoğun iş kaynağı, Anadolu ya, Asya ya, ve Orta doğuya açılan kapısı bizden yana açılıyor, kara yolu uzantıları genişlemeyi, duble yollar olmayı bekliyor çalışmaları başlatılmalı.                                           

 Sayın Vekilimiz Niyazi Güneş in “ Eskipazar ikinci bir Kardemir olabilir” sözü keşke diyenlerin sayısını artırdı, ama Eskipazar OSB tabelasıyla beraber ortada kalakaldı.                                                                                                                           

 Bunlar, dünden bu güne sarkan yapılacak işlerden sadece bir kaçı.                       

Yapılması gerekenler bu dönemde yapılmazsa Karabüklüler önümüzdeki dönem de “ ver gülüm al gülüm” hesabını haklı olarak yaparlar artık…

Bu günler e tebessümle başlasak da, gelecek günlerde gülebilmeyi başaracağız.                

İnşaallah.

Korona bulaşıcısının çektirdiği acıları, hastalananlarımızın ıstırabını,  yitip gidenlerin yüreklerde oluşturduğu acı ve ıstırabı, Bütünüyle sağlık hizmetlilerimizin minnete değer ilgilerini hiç unutmayacağız

Korona mikrobu ile yeniden yüz göz olmamak için Aşılarımızı olmaktan hijyen, maske, mesafe tedbirlerinden vazgeçmeyeceğiz.                                                                                                                                                    

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 7 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
Henüz anket oluşturulmamış.
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI