Bugun...
PROJELER YARIŞIYOR -2


Necati Karaoğlu Burası Karabük
necatikaraoglu@batikaradenizekspresgazetesi.com.tr
 
 

Merhaba!

Siyasi Partilerin Belediye Başkan adaylarının Proje tanıtım toplantılarında gördüklerimizi, konuşulanlardan duyabildiklerimizi, siz değerli okurlarımızla paylaşma geleneğimizi bugün de sürdürüyoruz.

Geçen hafta yeni döneme ait projelerini kamuoyu ile paylaşan Karabük Belediye Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi ilk kez üçüncü kere adayı Rafet Vergili’nin proje tanıtım toplantısında gördüklerimiz, konuşmalardan anlayabildiklerimizi sizlerle paylaşmıştık. Bugün de Adalet ve Kalkınma Partisi Karabük Belediye Başkan Adayı Sayın Burhanettin Uysalın proje tanıtım toplantısından esinlediklerimizle buradayız.

Her iki partinin, her iki adayının proje tanıtım toplantılarını izledik Karabüklülere taahhütlerini duyabilme adına pür dikkat dinledik. Ancak Her iki partimizin her iki sayın adayının genel rahatsızlığımız kürsü, mikrofon kavgalarının aşırı eleştirel konuşmalarının yarattığı gürültüler nedeniyle duyamadığımız söylemleri. Göremediğimiz teknik görüntüleri olduysa, sayın adaylardan ve siz değerli Karabüklülerden özür dileriz.

31 Mart Yerel Seçimlerini Belediye başkan adaylarının çalışma ve projelerini en samimi duygularımızla projeler yarışıyor başlığı ile yazmaya çalışmıştık. Ama giderek görülüyor ki  Karabük için yerine getirilebilir sözler dinlemekten, şehri yaşanabilir yaşayanların hayatını kolaylaştıracak,  insanların birliğini beraberliğini tesis edecek, işsizliği, aşsızlığı yok edecek, yok olmaya yönelen değerlerimizi yeniden yüceltecek projeleri yarıştırmak yerine kürsü ve mikrofon kavgalarını yarıştırıyor olmanın çaresizliğinin  üzüntüsünü  yaşıyoruz.

Adalet ve Kalkınma Partisi Karabük örgütünün organize ettiği proje tanıtım toplantısına dair her şeyi yerel gazetelerde okumuşsunuzdur.

Parti yerel erkanının, Belediye başkan adayının “ Himen, Süpermen” türü güç kavgalarının yer aldığını görmüşsünüzdür. Tabii satır aralarında  yada sona doğru projelere de yer verildiğini görmüşsünüzdür. Olur ya; Belki göremedikleriniz olmuştur diye bir kez daha paylaşalım istedik.

“Trafik sorununu çözeceğiz”

 Bin araçlık otopark yapacağız. Karabük’ün trafik sorunu sadece bununla da bitmiyor. Kardemir kavşağının yanında şehir merkezindeki trafik problemini çözmek içinde Kent Meydanı projemiz var. Şehir merkezindeki trafik sorununu Kent Meydanı projesiyle birleştirerek meydanın altına 2000 araç kapasiteli bir kapalı otopark projemizle tamamlayacağız.

“Hayır çarşısı projemiz var”

Hayır çarşısı projemiz var, en büyük projelerimizden birisidir. Sizlerin tavsiyeleriyle olacak. Belediyenin memurları olacak inceleme yapacak. İhtiyaç sahibine ise hayır kartı verilecek, her ihtiyaç sahibinin istekleri farklı puanlar memurlar tarafından belirlenecek. Kartla gelen ihtiyaç sahibi, ihtiyacını alacak. Kimse kimseyi görmeyecek sağ koldan sol kolun ne yaptığından haberi olmayacak.

“Aş evi projemiz var”

Aş Evi projemiz var. Aş Evi her yerde var Karabük’te yok. Son birkaç aydır Kızılay bu uygulamayı başlatmış Kızılay’ın dar kapsamlı az gelir Karabük’te çok kişiyi sıcak yemekle buluşturmak istiyoruz.

“Kent Ormanı park projelerimiz var”

Şirin Evler Kent Ormanı park projesi içinde hayvanat bahçemiz olacak. İçerden ve dışarıdan çok ziyaretçimiz olacak. Oralarda at biniciliği, köylü pazarcılığı teşvik edilecek. Köylerimize pazar kurulacak 200 evler halkı ihtiyaçlarını oradan karşılayacak dediler.

Yeni bir günde, yeniden birlikte alabilme dileklerimle.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 5 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
Henüz anket oluşturulmamış.
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI