Bugun...
YIL BİTTİ ZOR GÜNLER BİTMİYOR…


Necati Karaoğlu Burası Karabük
necatikaraoglu@batikaradenizekspresgazetesi.com.tr
 
 

2020 yılı bitti gitti, zor günler bitmiyor. Yaşananların tartışıldığı,yapılan çalışmaların değerlendirildiği dilek ve temenniler bölümünde 2021 yılından beklentilerimizi, dilek ve temennilerimizi seslendirmiş,2020 yılından memnuniyetsizliğimizi ifade etmiş, 2021 yılının 2020 yılını aratmamasını dilemiştik.

2020 yılının hem bireysel hem toplumsal anlamda yaşanılan zor yılların geride kaldığı yıl olmasını,yeni yılın memleketimizi ve milletimizi kasıp kavuran ekonomik olumsuzluklardan arındırılmasını, korona virüsle başlattığımız savaşı kazandığımız, deprem gibi sel gibi afetlerin vereceği zararlara karşı verilen mücadele de alınan tedbirlerde başarılı olduğumuz yılların başlangıç yılı olmasını temenni etmiştik.

Yeni yılın soğuk atmosferi altında başlayan yeni günler gönülleri ısıtan, yüzleri güldüren, günlerin başlangıcı olsun. Birlikte aşacağımız hesapsız sevgiler olsun.  Acıları paylaştığımız yardım ettiğimiz, gülümseyebildiğimiz, umudumuzu yeşerttiğimiz insanlar olsun. Her şeyden az olsa da vicdan ve merhametten çok olsun. Şikayetlerimiz az şükürlerimiz bol olsun. Her ne olacaksa sevgiyle sevdiklerimizle olsun istemiştik.

Bir Ocakla başlayacak yeni yılın her günü endişeyle değil güvenle, online değil yan yana, özleyerek değil kavuşarak, dokunmadan değil sarılarak, itişip- kakışarak değil omuz omuza vererek, ayrışarak değil paylaşarak geçireceğimiz bari bu zor günlerin adına her birimizin “hepimiz birimiz, birimiz hepimiz” için başlığı altında söylediğimiz şarkılarımızı sağır sultan dahil herkes duysun istedik.  Duyuramadıklarımız da olmuş meğer.

Keşke herkese duyurabilseydik keşke dilek ve temennilerimizin bu gün olamazsa da belki yarına dair çok küçükte olsa emareler görebilseydik.

Yeni yıla umut verici dilekler, temenniler, söylemler ve gelişmeler yerine ne yazık ki politikacıların tırmandırdığı gerilimle girdiler sağı solu dağıta dağıta gidiyorlar.

Ekonomik kriz, Covit -19 la mücadele, yaşama endişesi olan afetlere göre alınması öngörülen tedbirler unutuldu sanki...!

“2020 yılının dilek ve temenniler bölümünde en önde gelen dilek; 2021 yılı 2020 yi aratmasın olmuştu.

Belalar gemi azıya almış yarış atı gibi dört nala üstümüze üstümüze koşuyor.

Bir bilge kişiye nereye varacak bu işin sonu diye sormuşlar “ Buda geçer” demiş.

Söz beni önceki gün ilk kez dinlediğim Melek Büyük Çınarın “ Buda Geçer” isimli

Parçasının başına getirdi patlamaya çok yaklaşmışken ilaç gibi geldi. Öneririm.

 

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 2 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
Henüz anket oluşturulmamış.
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI