Bugun...
Aradaki 8 Farkı Bulun


Semiha Karaoğlu Komedram
sema.ada@hotmail.com
 
 

"İnsanlığa yönelik suç olarak gördüğüm kadına yönelik şiddetin tamamen ortadan kaldırılması noktasında daha fazla çaba sarf etmeliyiz. Her şeyden önce bir zihniyet değişimini gerektiren bu sorunun çözüme kavuşturulması için devlet ile birlikte üniversitelere ve sivil toplum kuruluşlarına da çok önemli görevler düşüyor" (Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan)

"Hükümet olarak kadınlarımızı dezavantajlı kılan birçok uygulamayı yürürlükten kaldırdık ve onları teşvik edici düzenlemeleri hayata geçirdik. Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık suçlarını, ırkçılık ve nefret suçları ile eşit gördük. Kadınların hukukunun korunması kapsamında kadına yönelik şiddeti en sert şekilde cezalandıran düzenlemeleri hayata geçirdik."( Başbakan Binali Yıldırım)

"Kadınlara eşit haklar ve fırsatlar vererek hayatlarını zorlaştıran her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak,  sosyal, ekonomik, siyasal ve toplumsal alanda güçlenmeleri sağlamak ve kadına yönelik şiddeti önlemek en temel ilkelerimizdir." (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya)

Bunlar, geçen hafta kadınlar günü nedeniyle devlet erkanımızın basına verdiği mesajlar...

Şimdi okuyacaklarınız ise, Yurdumdaki AKP'li birkaç Belediyenin vatandaşlarına ve yeni evlenen çiftlere halen bugün bile dağıttığı hediye paketlerindeki kitapçıklarda yazan mesajlar;

"Çalışma hayatında kadın iş yerinde kocasından daha yakışıklı erkeği görürse gönlü ona kayabilir, kırsın dizini otursun.

Çalışma hayatı kadının kocasına karşı olan cinsel görevini olumsuz etkiler.

Kocası için süslenmeyen, erkeğin reisliğine itaat etmeyen kadın dövülebilir, dayak kadına evin hakimini hatırlatır, ilaç gibidir.

Çok eşlilik yararlıdır, hatta huysuz karısı olan erkek kadını boşayıp başka bir erkeğe bela etmek yerine, ikinci eşi alıp ilk eşin rekabet duygularını harekete geçirip onu dize getirse daha iyi olmaz mı?

Evin erkeği öfkelendiğinde evin hanımı hemen susmalı, özür ve af dilemeli, kocasını kızdırmamalı.

Kadının çalışması faydasızdır. Kadının çalışması ailede krize neden olur.

Çalışan her iki kadından biri tacize uğrar, çalışma hayatı kadının kocasına karşı olan cinsel görevini olumsuz etkiler.

Kadın ev işinde ve kocasının hizmetini görmede maharetli olmalıdır.Kadın toplumun içindeyse o toplum medenidir.

“Islah olmayan kadını dövmek”

“Aile saadeti” isimli kitaba göre kadın “haddini aşmış” ise “ıslah edilmesi” gerekiyor. Bunun için önce “öğüt verilmesi” gerekiyor, fakat hala daha “ıslah olmayan” kadının önce yatakta yalnız bırakılması, bunun yetmediği yerde ise dövülmesi gerektiği savunuluyor.

Bakın şöyle diyor kitapçıkta,

"Bu da fayda sağlamaz ise demek ki kadın yuvasının değil keyfinin derdindedir. Ona başka bir ilaç gerekmektedir. Bu azgın kadını boşayıp yuvayı dağıtmadan önce evin içinde ıslah etmek için kocaya tavsiye edilen bu ilaç onu korkutmak ve usulüne uygun dövmektir. Bu safhada kadını döverek cezalandırma, çok hassas bir iştir. Bu, ağır bir hastaya yan tesiri çok olan bir ilacı vermeye benzer."

"Sopa, demir gibi tehlikeli bir alet kullanılmayacak. Dövme halkın içinde değil, gizli ve kendi evinde olacak. Kadın dövülüp, kapı dışarı atılmayacak. Kadını dövdüğünü kimseye söylemeyecek. Dövme ve kavga sürekli olmayacak. Yüze, göze, kafaya, karın boşluğuna, edep yerine vurulmayacak. Hiçbir organ zedelenmeyecek, saç baş yolunmayacak. Kadına lanet okunup küfürlü sözler söylenmeyecek."

Ve diyor ki…..

"Dinimiz yoldan çıkmış, çevresine zararlı hale gelmiş nefislerin ıslahı için ilaç ve tedavi hükmünde dayakla cezalandırmayı meşru görmektedir. Tabii ki usulüne göre ve hukukuna riayet etmek şartıyla. İşin aslı: Dayak iki türlüdür. Biri zulüm, diğeri lazımdır. Lazım olan dayak ilaçtır..."

Çocukluğumdan beri çok sevdiğim bir bulmaca bu.. Haydi 8 Farkı bulalım!!!!

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 9 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
Henüz anket oluşturulmamış.
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI