Bugun...
İRŞAT VE İFSAD


VAHİT AKYOL CUMA SOHBETLERİ
batikaradenizekspres@hotmail.com
 
 

     Bir kişinin hidayetine vesile olmak güneşin üzerine doğup battığı her şeyden hayırlıdır, buyuran o yüce rasüle salat ve selam olsun, şefaati üzerimize olsun.

     İlmi,ricali manevinin ağzından alınız derken Allah dostlarını , nefsiemmareden kurtulmuş ilim, amel, ihlas, haya, edep, gayret yüklü olanlar işaret edilmiştir.Bir insanın hayatını kurtarmak, insanlığı kurtarmaktır. Birinin hayatını yok etmek insanlığı yok etmektedir. İdealiyle çalışıp çabalamak var, öte yandan ne kadar muzır cereyan varsa görsel, ulusal medya yoluyla ,ilim adamı sıfatıyla inançları sulandırmak, amelleri, farz, vacip, sünnet, müstehap kurallarını hafife alarak sünnetlere ilan-ı harp edilen bir zamanda sünneti rasüle tam mutabaat yüz şehit sevabını getireceğini bilmeliyiz. Yarım doktor can ,yarım hoca din yıkar demişler. Canı korumada uzmanlaşmış mütehassıs tabip arandığı gibi dini korumada itikadı sağlam ,ameli sağlam ihlası tam ilmi liyakate haiz,hocaları da araştırmak lazımdır.

     Körlüğün en zararlı olanı,hidayete erip sonra sapıklığa düşmektir. Neslimizi ehil ellere teslim etmeliyiz. Mazeretin en kötüsü ölüm gelince olanıdır. Pişmanlığın en kötüsü kıyamette olandır.Günahın en büyüğünü lisan yapar,ona sahiplik yapmalıyız. En şerli kazanç haram kazançtır. Alan el değil veren el olma için gayret edeceğiz.

     “Kişinin orucu,namazı sizi aldatmasın.Onun muamelatına parasal işlerine bakınız.” Buyuran yüce rasül bir inceliğe işaret ediyor, namaz oruç sahibi olmak paçayı kurtarmaya yetmez. Parasal işlerdeki tavrımız davranışımız mühimdir.

     Cebi üç beş kuruş görünce karnı tam doyunca kafa çekmeyi içki, kumar, fuhuş gibi rezilliğe tevessülü mü icap ettirir. Yoksa ahir zamanda şu iki şey çok aranır olacak. Helal para,kendisine bel bağlanılacak samimi bir arkadaş.

     Demekki gittikçe dini,mili,değerlerde erime yaşanmaktadır. Peki bunun için suçlu aramak lazımsa kimde bu suç.Devlet ve din ricalindedir. Devlet ricali gençliği hertürlü muzır kayıtlardan uzak tutacak tedbiri alacak bu milletin din işleri ile meşgul olan kurumları bütün kadrolarıyla ehli sünnete aykırı görüş ve telkinlerden insanımızı islah edici (ifsat edici değil) çalışmaları gözle görülür elle tutulur bir vaziyette aldıkları paranın hakkını verir tarzda gayret gösterecek, yoksa bu milletin ahından zayi olmasından bu vebalden kurtulamayacaklardır.

     Şiir ; ‘’ Atalet,fıtratın ahkamına mademki isyandır. Çalışsın durmasın her kim ki davasında insandır.’’

     Mutlu bir yaşam hepimizin olsun

 

 

               

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 1 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
Henüz anket oluşturulmamış.
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI