Bugun...


ÇAKIR’DAN, ÇETİNKAYA’YA JET YANIT! “SİYASİ ÜSLUP NEDİR BİLMEYEN, AYMAZ!”

ÇAKIR’DAN, ÇETİNKAYA’YA JET YANIT!  “SİYASİ ÜSLUP NEDİR BİLMEYEN, AYMAZ!”

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı hakaret dolu paylaşıma, CHP Karabük İl Başkanı Çakır’dan cevap gecikmedi. Başkan Çakır, “Anayasal hak ve hukuk kavramından uzak, siyasi üslup nedir bilmeyen, aymaz bu tip açıklamalar ile bundan önce de kamuoyunun dikkatlerini çekmişti.”

 

  CHP'nin il ve ilçe teşkilatlarına asılan “128 milyar dolar nerede?” afişi gündemdeki yerini korurken, siyasetçiler arasındaki tansiyon düşmüyor.  İl Başkanı Çakır, Ak Parti Merkez ilçe başkanının, konuyla ilgili sosyal medya hesabından hakaret dolu sözler sarfettiğini ifade ederek basın açıklamasında bulundu. Başkan Çakır, gerçekleştirdiği basın açıklamasında şu sözlere yer verdi.

“Merkez Bankası'nın (TCMB) yaklaşık 128 milyar dolarlık döviz rezervinin 2019-2020 döneminde şeffaf olmayan bir şekilde harcanması Türkiye'de siyaset gündeminin ilk sıralarında yer almaya devam ederken, tüm dünyada da yankı buldu.

Hal böyleyken KARABÜK İL Yönetimi olarak bizlerde sadece “ 128 Milyar dolar nerede” sorgulaması yaptık.

Bu sorgulamamız, Anayasamızın 25.Maddesine göre kanat özgürlüğü, 26.Maddesine göre kanaat yazma özgürlüğü ve 67.Maddesine göre siyasi faaliyet özgürlüğünü düzenler, der.. Dolayısı ile ilgili pankartımızda hiçbir suç unsuru bulunmamaktadır.

Bu bağlamda, dün pankart asımı sonrası AKP nin merkez ilçe başkanı Özkan Çetinkaya, kendi sosyal medyası üzerinden hakaret dolu ‘Fitneci, yalancı, düzenbaz’ gibi hakaret içeren sözler eleştirmiş, yine asılan pankartın orada bulunan ‘ajansları’ da işin içine katarak, ifade özgürlüğü adına algı operasyonu yapıldığını belirtmiş…

Anayasal hak ve hukuk kavramından uzak, siyasi üslup nedir bilmeyen, aymaz bu tip açıklamalar ile bundan önce de kamuoyunun dikkatlerini çekmişti.

Her şeyden öte burada bir hukuksal boyutta sıkıntı olsaydı Avukat olan AKP İl Başkanı Sn İsmail Altınöz konu hakkında kurumsal açıklama yapardı.

Siyaset ona buna ağız dolusu hakaretler yağdırarak yapılmamalı, bu tutum ve davranış sadece kendisine ve partisine zarar verecektir, bunu bir kez daha hatırlatarak, eğer açıklama yapmak istiyorsa,

- Nisan ayı içinde temeli atılması beklenen KARDEMİR Kavşağı hakkında açıklama yapsın

- Karabük havaalanı hakkında yada çevre yolu projesi hakkında açıklama yapsın.

- 250 Yatak kapasitesi için her seçimde konuşulan ek bina, Doktor açıkları ile ilgili açıklama yapsın

- Şu an pazarda bir file ne kadara doluyor, emekli nasıl geçiniyor, işsizlik ne boyutta onu araştırsın ve açıklasın.

- Ha birde 128 rakamı konusunda araştırma yapsın zira siyaset uzun soluk ister…”

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 5 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI