Bugun...


“İKRAMİYEMİZ DE ZAMLANSIN”

“İKRAMİYEMİZ DE ZAMLANSIN”

Emekliler Derneği ramazan ayında ve ardından gelecek bayramlarda verilecek olan 1000 lira ikramiyenin, 1500 tl olması talebinde bulundu.

İhtiyaç ve gıda zamlarının gündemde olduğu bu günlerde alışveriş yapmakta zorlanan emekliler,  ihtiyaçlarını daha rahat giderebilmek ve biraz olsun nefes alabilmek adına, bayramdaverilecek olan ikramiyeye zam talebinde bulundular.

Bu talep için basın bildiri yayınlayan emekliler derneği şu ifadelere yer verdi.   “Dünyamız ve ülkemiz 1 senedir covid 19 virüsü belası ile uğraşmaktadır. Ekonomik ve psikolojik olarak ülkemizi etkileyen virüs belası insanlarımızı mağdur etmektedir. Hükümetimiz zaman zaman mağdur olan esnafımıza, sanayicimize ekonomik olarak katkılar vermektedir. Maalesef temel gıda maddelerine, elektrik, doğalgaz gibi emeklilerin kullandığı ihtiyaçlara zamlar gelmiştir. Bu da evde kalan psikolojisi bozulan emeklilerimizi çok etkilemektedir. Yaklaşan ramazan ayında, ardından gelecek bayramda emeklilerimize verilen 1000 TL bayram ikramiyesinin 1500 TL’ye çıkarılmasını talep etmekteyiz. Verilecek olan bu ikramiye bir nebze olsun emeklimizin moralini yükseltecektir.

Bu virüsten kurtulmak için biran evvel süratle aşıların yapılması, temizlik, mesafe ve maske kurallarına uymamız, emeklilerimizin aşılarını muhakkak olmaları gerekmektedir.”


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 4 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI