Bugun...
GENÇLİĞE YAŞAM TEHDİDİ: UYUŞTURUCU


Özgün Bozkurt Gençliğin Rotası
gencliginrotasiyazikurulu@gmail.com
 
 

Uyuşturucu, çürümüş sistemin en büyük silahlarından biridir. Sistemin insanı köleleştiren, bireyi yalnızlaştıran ve uyuşturucuya mahkûm eden tahakkümüne karşı mücadele etmek biz gençlerin başlıca görevleri arasındadır. Gençlik uyuşturucuya mahkûm edilerek özgürlükleri, idealleri ve en kötüsü hayatları ellerinden alınıyor.

Peki ya gençlik nasıl çekiliyor bu tuzağa?

Gizli uyuşturucu trafikleri, ekonomik, sosyal ve kültürel dayatmalar bu tezgâhın temelidir.

Öğrencinin metalaştırılması ve önemsizleştirme projeleri ise bu yolda araç olarak kullanılmaktadır. Bunların dışında amaçsızlaşma ise gençliğin kendiliğinden iten bir diğer sebeptir. Hayatta amacı ve hedefi bulunmayanlar ya da hedefsizleştirilenler de bu tuzağa sürüklenmektedir. Çarkın nasıl işlediğine gelecek olursak:

Dünyada uyuşturucu trafiklerinin azımsanmayacak kısmını yöneten Türk mafyaları aslında yalnızca ara elemandır. Çarkı asıl döndüren emperyalizmdir. Emperyalizm düşünen, üreten, uygulayan gençliğe düşman. Tabir-i caizse "yılanın başını küçükken ezen" ve gençliği uyuşturan emperyalizm bunu yapmakla kalmıyor. Uyuşturucunun gelirini de doğuda bir kukla devlet kurmak için kullanıyor. Orta Doğu'da terörü besliyor.

Emperyalizm bunu sadece "uyuşturucu" adını verdiğimiz madde ile yapmıyor elbette. Teknoloji çağının gerektirdiği gibi teknolojiyi de kullanıyor gençliği uyuşturmak için. Bilgisayarlardan akıllı telefonlara, akıllı telefonlardan dizilerde verilen mesajlara kadar gençler umutsuzluğa, tembelliğe ve üretmemeye yöneltiliyor.

Üretmek, var olmaktır. Teknolojiyi olumsuz kullandığımız her dakika kaybeden bizler oluyoruz.

 

Yaşayalım. Gelecek ellerimizde. Hayatı tersine çevirmiyoruz. Sistemin değirmenini yıkıp kendi yapıtımızı inşa ediyoruz.

Uyuşturucuya karşı bilimin, sporun, kültürün, sanatın saltanatını kuruyoruz. Müzikle, tiyatroyla, edebiyatla, tarihle yaşıyoruz. "Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur." Uyuşturucuya karşı mücadelemizle yaşıyoruz.

 

Ve çağrımızdır:

Biz gençler, uyuşturucuya karşı topyekün mücadele veren Karabük Emniyet Müdürlüğüne her türlü desteği kendimize bir borç biliriz.

 

Özgün Bozkurt

gencliginrotasiyazikurulu@gmail.com

 

Biz Kimiz?

Gençliğin Rotası ekibi, gençliği yabancılaştırmaya çalışan sisteme kalemiyle savaş açan bir yazı ekibidir. Gençlik, milli kimliğine yabancılaşmayacak inadına vatan diyecektir. Kalemlerimizi bileyledik. Geleceksizleştirme projesini yıkıyoruz ve gençliğin rotasını yeniden çiziyoruz. Yelkenler fora!

 

Gençliğin Rotası Üst Yazı Kurulumuz:

Özgün Bozkurt

Oğuzhan Balkan

Merve Bağcı

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 1 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
Henüz anket oluşturulmamış.
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI