Bugun...
TÜRK RUS DOSTLUĞUNA ABD KURŞUNU


Özgün Bozkurt Gençliğin Rotası
gencliginrotasiyazikurulu@gmail.com
 
 

Öncelikle ilkyazımda belirttiğim üzere Çarşamba günleri yazmayacaktık. Ancak gündemin yoğunluğu biz gençlere görev biçti.

Yazıma Emekli Albay –Öcalan’ı sorgulayan komutanımız- Hasan Atilla Uğur’un 3 Kasım 2016 tarihli açıklamasıyla başlamak istiyorum. Uğur şöyle diyor:

Türkiye’de sansasyonel suikastlar yapılabilir. CIA yüzde yüz yapacaktır. Türkiye’yi karıştırmak için yapacaklardır. 100 yıllık bir hazırlıkları var, birden bire ABD bundan vazgeçmez şüpheniz olmasın. Ama moralimizi bozmaya gerek yok. ABD planları açığa çıktığı için bu açıklamayı yaptırıyorlar. Millicilerle mandacıların savaşı var. Bu savaşta mutlaka ve mutlaka Atatürk’ün tarafında olanlar kazanacaktır.”

Hasan Atilla Uğur’un da bahsettiği üzere sırtımızı ABD’ye dönerek Avrasya’yla işbirliği için kolları sıvamamız ABD’yi rahatsız etmektedir. Zira sıcak para diktasının çökmesi ABD Emperyalizminin kanser olması anlamına gelmektedir. Durumu biraz da olay yerelinde inceleyelim.

Rusya ile dostluk konusunda kararlı adımlar atıldı. Türkiye ve Rusya tam bir işbirliği içine girmişken Ankara’da Rus Büyükelçisine kurşun  sıkılıyor. Kurşunun Halep propagandasıyla sıkılması yapanların neyi hedeflediğini ortaya koyuyor. Açık ve nettir. Halep’in kurtulması Türkiye’nin kurtarılması için önemli bir adımdır. Bu terör örgütleri önce askerimizi, polisimizi sonra sivilimizi ve en sonunda da bize emanet edilen Rus büyükelçisi Karlov’u şehit ettiler. Karlov da bizim şehidimizdir. Neticede bizim ülkemizde görev yapan bir elçidir. Bu saldırının hedefi barizdir. Hedef Türkiye ve Rusya dostluğudur. Türkiye’nin direncini kırmaktır. Rus uçağını düşürenle Rus büyükelçisini vuran aynı güçtür. Türkiye ile Rusya’nın arasını açmak isteyen bu güç Rus uçağını düşürdüğünde bunu bir nebze başardı. Ancak bu süreçten yarasız çıktık. Putin’in açıklamalarına baktığımızda büyükelçinin vurulmasının ilişkilerimizi zedelemeyeceğini de görüyoruz. Putin, "Saldırı, Türkiye  ve Rusya'nın Suriye'de ilerlettiği iyi ilişkilere ve çözüm sürecine yönelik bir  provokasyondur." diyerek saldırganın Türkiye-Rusya işbirliğiyle tespit edileceğini belirtti.

 

NE YAPMALI?

Bugün yapmamız gereken ilk iş Suriye ile görüşmelere başlamaktır. Halep’in intikamı diyerek Rus büyükelçisini vuran ve Türk-Rus dostluğunu da hedef alan saldırıya verilebilecek en net cevap Suriye ile görüşmelere başlamak ve Şanghay İşbirliği Örgütü’ne başvurmak olacaktır. Ve bu süreçte başkanlık önerisi kesinlikle çekilmelidir. Önerinin çekilmesi “Acaba Türkiye Amerikancı politikalara tekrar yüzünü dönecek mi?” sorusunu da ortadan kaldıracaktır. Ve karşı cepheleri bozguna uğratma yolunda büyük bir adım olacaktır.

 

ABD’nin Türk-Rus kardeşliğine sıktığı kurşun gençliğin çelik yeleğine takılmıştır. Gladyo rejimi Türkiye’de son dönemlerini yaşamaktadır. Gençlik göreve hazırdır.

 

Özgün Bozkurt

gencliginrotasiyazikurulu@gmail.com

 

Biz Kimiz?

Gençliğin Rotası ekibi, gençliği yabancılaştırmaya çalışan sisteme kalemiyle savaş açan bir yazı ekibidir. Gençlik, milli kimliğine yabancılaşmayacak inadına vatan diyecektir. Kalemlerimizi bileyledik. Geleceksizleştirme projesini yıkıyoruz ve gençliğin rotasını yeniden çiziyoruz. Yelkenler fora!

 

Gençliğin Rotası Üst Yazı Kurulumuz:

Özgün Bozkurt

Oğuzhan Balkan

Merve Bağcı

NOT: Bize köşelerini açan Batı Karadeniz Ekspres gazetemiz 35 yaşına girdi. Batı Karadeniz Ekspres ailesine nice başarılı yıllar dileriz.

 

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 5 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
Henüz anket oluşturulmamış.
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI